• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
  • +38 096 702 04 69
  • +38 095 268 07 37

Звукоізоляція вхідних та міжкімнатних дверей

Тиша та спокій в домі - запорука гарного самопочуття та настрою. Натомість, сторонні голосні звуки, які часто супроводжують багатоквартирні будинки, зовсім не сприяють належному відпочинку. Тому варто потурбуватися про додатковий захист від шуму.

Чи вартує замовляти двері в квартиру з шумоізоляцією? Насправді, відмінностей між звукоізоляційними та звичайними виробами не так вже й багато. В більшості випадків вони полягають в деяких конструктивних особливостях та в щільному приляганні полотна до коробки і підлоги.

Взагалі, будь-які, навіть найдешевші міжкімнатні двері мають звукоізоляцію. Різниця  полягає лише у кількості децибел, які вони пропускають. Отже, в даній статті спробуємо розібратися з допустимими нормами шуму та порадимо, як звукоізолювати вхідні та міжкімнатні двері своїми руками.

Звукоізоляція (шумоізоляція) вхідних та міжкімнатних дверей

Вважається, що найбільш якісно здатні забезпечити захист від шуму конструкції, виготовлені з цілісного масиву дерева - сперечатися з такою заявою досить складно, але також необхідно не забувати і про можливості сучасних композитних виробів, в яких дуже важливу роль відіграє внутрішній наповнювач.

Якщо взяти найпростіше і найдешевше полотно, яке всередині має пустоти, то слабка звукоізоляція дверей обумовлена ​​картонним наповнювачем, який не в змозі повноцінно відображати звукові хвилі (всього декілька децибел). А коли пустоти всередині наповнити спіненим поліуретаном чи пінопластом, тоді в кілька разів покращиться відображення звукових хвиль.

Двері з ДСП або ПВХ-профілю здатні усунути шум в 27-30 дБ, істотно зменшує проникнення всередину шуму з під'їзду.

Три фактори, що впливають на якість шумоізоляції міжкімнатних дверей:

  • матеріал полотна
  • наявність порогу (хоча зараз ця частина конструкції не надто популярна і її встановлюють переважно у ванних кімнатах та коморах, втрати саме зі сторони захисту від шуму є відчутними)
  • щільність прилягання полотна до коробки (важливе питання не лише щодо шумопоглинання, але й щодо усунення перетягів)

Правильна шумоізоляція дверей - це сукупність усіх вищезазначених факторів. Відсутність одного з них знижує здатність полотна перешкоджати проникаючому ззовні шуму. Саме на ці моменти потрібно звернути увагу, підходячи до вирішення питання звукоізоляції дверей своїми руками.

Шумоізоляція вхідних дверей: поради від Міста Дверей

Що стосується шумоізоляції вхідних дверей квартири, то не потрібно заново винаходити велосипед, адже всі матеріали і способи, що дозволяють зробити якісну ізоляцію вже давно відомі:

  • оббиваємо або обшиваємо полотно по периметру матеріалом (давній, надійний та перевірений спосіб), що гасить звукові хвилі. Це може бути синтепон, поролон, вата і тому подібні пористі структури. Ці матеріали просто наклеюються з обох боків полотна, після чого, з метою декорування, закриваються дерматином, натуральною шкірою чи іншими подібними матеріалами. З цією метою також використовують дерев'яну обшивку, фанерні листи або МДФ
  • ущільнення прилягання полотна до коробки. Це найважливіший момент при здійсненні шумоізоляції вхідних дверей своїми руками. Нещільне прилягання - це гарантія протягів та витоку тепла. Для ущільнення використовуємо гумові або поролонові самоклеючі стрічки-ущільнювачі: вони встановлюються по периметру, в місцях прилягання полотна до коробки. Найкращий захист забезпечується поклейкою двох контурів такого ущільнювача - один наклеюється на полотно, а інший - на коробку

На установку другого дверного блоку наважуються при крайній потребі. Але переваги такого рішення відчутні відразу: повітряний прошарок, що утворюється між двома полотнами, одночасно є звуко- і теплоізолятором. У більшості випадків товщина зовнішньої стіни дозволяє здійснити установку других вхідних дверей без особливих проблем: другий блок встановлюється поряд з першим, або ж замовляється новий подвійний блок одразу. Другий варіант надійніший та естетичніший, з кращими показниками тепло- та звукоізоляції.

В будь-якому разі, шумоізоляція вхідних дверей квартири досягає найвищої ефективності лише при комплексному підході.

Звукоізоляція міжкімнатних дверей

Звукоізоляція міжкімнатних дверей має відчутну проблему - це їх декоративний вигляд. Тому якісь значні заходи тут не вживеш. Єдине, що тут можна зробити, так це замінити скляні вставки (при наявності) на більш глухі, а також ущільнити прилягання полотна до коробки. Взагалі, про шумоізоляцію дерев'яних дверей краще подбати на стадії їх придбання і установки. Вище говорилося, що важливу роль в цьому процесі відіграє наявність або відсутність порога. Якщо він не був встановлений з самого початку, то додати його потім не буде можливості, хіба що Ви зважитеся на повний демонтаж конструкції, її переробки та установці заново.

Якщо Вас цікавить звукоізоляція розсувних дверей, то майте на увазі, що вже сама їх конструкція не передбачає високого рівня захисту від шуму. При можливості, спробуйте обклеїти полотно ущільнювачем.

Говорити про звукоізоляцію спеціальних приміщень, офісів та студій, можна у випадку, якщо забезпечено звукоізоляцію стін, вікон та перекриттів. І навпаки, при тонких гіпсокартонних перегородках навіть найглухіші блоки не дадуть очікуваного результату.

Загалом, важкі та товсті двері краще захищають від шуму. Наприклад, крізь товсті свинцеві двері не чути ні звуку. Але їх монтаж у власних будинках виглядає недоцільним через важку вагу.

Ми розглянули питання “як правильно зробити шумоізоляцію кімнатних та вхідних дверей”. Варто зазначити, що значною мірою рівень шуму в помешканні залежить саме від звукрізоляції стін. Але, це вже інша історія...Сподіваємось, інформація була для Вас корисною.

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Facebook