Заміна личинки (серцевини) замка в двері

Заміна серцевини (личинки) замка може знадобитися, в разі переїзду в нове житло, втрати власних ключів, спроби злому, або коли почав заїдати ключ чи просто з'явились сумніви в надійності запірного пристрою. В більшості випадків немає необхідності міняти замок повністю, лише серцевину.

Заміна серцевини замка під силу будь-кому, варто лише знати кілька нюансів. Загалом, весь процес займає до 15 хвилин часу. Нижче ми розповімо, які бувають види запірних механізмів, та як поміняти замок в дверях самостійно.

Заміна личинки (серцевини) замка поетапно

На перший погляд, все виглядає зовсім просто. Однак на практиці можуть виникнути ситуації, що не дозволяють без додаткових ​​зусиль самостійно здійснити ремонт. Звичайно, в разі Вам вдалось купити ідентичний аналог, тоді заміна серцевини замка в дверях справді не виглядає складною. Проте, в деяких випадках необхідно знати не тільки з чого складається конкретний механізм, але й правильно зняти заміри осердя для придбання заміни.

Перш за все, щоб отримати розміри “секретної” деталі, що буде гарантувати вдалу купівлю замінника, перегляньте коротке відео за посиланням нижче. Найменша розбіжність в розмірах старої і нової деталі призведе до заїдання та швидкої поломки, навіть в разі придбання якісної серцевини.

Весь процес роботи ілюструється на прикладі найпоширенішого циліндрового типу. Перед тим, як розібрати дверний замок, знімаємо зовнішні накладки, якщо такі присутні, користуючись викруткою або шуруповертом. Виймаємо середину; не обов'язково витягувати весь замок, можна лише викрутити шуруп на його торці. Далі - витягуємо циліндр з гнізда. Впевніться, що придбаний аналог чітко відповідає розмірам наявної деталі.

Після того як поміняли серцевину замка, зафіксуйте її в гнізді та закріпіть шурупами. Перевірте роботу ключем: хід має бути безшумним та плавним.

Інші види ремонту: заміна дверної ручки та цілого механізму

Частота використання дверних замкових конструкцій пришвидшує їх можливі поломки. Перед тим, як замінити замок на вхідних металевих дверях, не викликаючи майстра, треба знати як цей замок розібрати для встановлення причини поломки.

Виріб складається з:

 • циліндра (серединки)
 • захисної накладки
 • дверної ручки

В разі поломки ручки, можна замінити тільки її. Якщо проблема полягає у самому механізмі, то діємо наступним чином:

 • відсуваємо замкові ригелі
 • витягуємо серцевину
 • знімаємо броненакладки, засувки та дверну ручку
 • за допомогою викрутки виймаємо на торці кріпильні шурупи (2 або 4 шт)
 • виймаємо механізм та проводимо заміну

Фіксація нового замка проводиться у зворотному порядку.

Заміна осердя різних видів замків

Отже, осердя - це прихована частина замка, яка дозволяє прокручувати ключ лише у випадку повного співпадіння внутрішнього різьблення із “зубцями” на ключі.

Зазвичай заміна личинки замка необхідна в разі порушення рухливості пружних штифтів, які, власне, і формують «секрет». Коли в замкову щілину вставляється «свій» ключ, штифти приймають правильне положення і не перешкоджають прокручуванню циліндра. В разі втрати пружності однією з пружин, позбутися проблем з відкриттям або закриттям дверей допоможе тільки заміна згаданого елементу.

За принципом роботи всі замкові механізми схожі, тому, якщо Вас цікавить як поміняти замок на вхідних дверях чи міжкімнатних, в залізних (броньованих) дверях чи китайських - то це залежатиме від виду замка, а не дверей. Заміна личинки замка в металевих чи дерев'яних дверях проводиться за схожою методикою.

Також існують інші види запірних механізмів. Перед заміною дверного замка варто ознайомитись із його конструкцією. Отже, бувають:

 • циліндрові (популярний та надійний вид замка, який буває на ключ, півциліндричним або у вигляді шестерні; останній замінити самостійно доволі складно - краще це довірити досвідченим майстрам)
 • штифтові
 • дискові (складно знайти відповідник для заміни серцевини, яка складається з поворотних дисків; легше змінити замок повністю)
 • хрестоподібні (легко “зламуються” хрестоподібною викруткою, то ж замінюється весь механізм одразу)
 • особливо складні  (це дорогі моделі, що купуються заради підвищеної безпеки, тому самотужки Ви навряд чи зможете їх замінити)

Як поміняти личинку вищезгаданих замків, то як було зазначено вище, в хрестоподібних механізмів це зробити доволі складно, простіше замінити дверний замок повністю. Те саме стосується і дискових елементів. Зі штифтових, які ремонтуються за принципом циліндрових, буває важче вийняти серцевину.

На малюнку показано принцип дії сувальдного механізму. Тут секретний елемент складається з кількох пластин, які разом утворюють певну фігуру.

Очевидно, що заміна певної частини виглядає досить проблематично, особливо коли йдеться про вітчизняного виробника. В імпортних механізмах передбачено перекодування, тобто можливість корегування секретної частини при допомозі нового ключа.

Дисковий тип складається із набору дисків всередині серцевини, що формують візерунок, який збігається з зубцями на ключі. При поломці слід замінити механізм в цілому.

Рівень безпеки такого виробу залежить від кількості дисків та можливих положень пазів на бічних поверхнях. Даний вид не надто стійкий до механічних пошкоджень.

Сподіваємося, що наша стаття була корисною та бажаємо Вам міцних замків та надійних дверей!

Наші переваги

Досвід роботи понад 6 років

Ми розуміємося на якісних дверях та підлогових покриттях, а широкий всебічний досвід роботи на ринку дозволяє пропонувати покупцям тільки якісну продукцію.

Виїзд замірника

Професійний обмір дверних прорізів дозволить не помилитися з габаритами придбаної продукції, а також виконати монтаж максимально швидко та якісно.

Доставка

Завдяки доставці покупка дверей та підлогових покриттів стає найбільш комфортної та вигідною. Вона можлива не тільки у Львові та Тернополі, а й в обласних населених пунктах.

Кваліфіковані співробітники

Компанія «Misto-dverey» - це команда досвідчених професіоналів своєї справи, які готові надати допомогу клієнтам на всіх етапах співпраці: від підбору продукції та виконання замірів до монтажних робіт.

Великий асортимент

У каталозі магазина представлений широкий вибір вхідних та міжкімнатних дверей різного типу, а також ламінат і паркетна дошка для житлових, офісних та інших приміщень. Асортимент регулярно поповнюється цікавими новинками.

Високоякісна продукція

Ми пропонуємо тільки надійну й довговічну продукцію, що виготовляється з високоякісних матеріалів в повній відповідності з нормами та вимогами європейського рівня.
➤ Які переваги онлайн-магазину дверей?

Співробітники інтернет-гіпермаркету «Місто Дверей та Підлоги» пропонують покупцям кращі умови співпраці:

 • величезний вибір дверей від провідних світових брендів;
 • висока якість, підтверджене сертифікатами;
 • індивідуальний підхід до кожного покупця;
 • доступна вартість;
 • штат співробітників з професіоналів своєї справи;
 • виконання монтажу будь-якої складності;
 • доставка продукції по всій Україні.

За чотири роки існування ми отримали безліч позитивних відгуків від задоволених клієнтів і по праву пишаємося своєю роботою.

➤ Як здійснюється доставка дверей по всій території України?

Двері доставляють в будь-який населений пункт України кур'єрською службою до дверей. Єдине, що потрібно від покупця, це зайти в інтернет-магазин і вибрати модель. Виріб пакується в захисну плівку, яка захищає поверхню конструкції від деформації, подряпин, тріщин.

Доставка здійснюється в зручний для клієнта час. Будь-які питання щодо покупки, приїзду кур'єрської компанії можна задати консультанту. Вартість послуги залежить від конкретного пункту, куди здійснюється транспортування, чи буде проводитися монтаж фахівцями компанії чи ні.

➤ Як проводиться монтаж дверей?

Установка дверей здійснюється за наступною схемою:

 • Підготовка дверного отвору. Демонтується полотно, наличники і коробку.
 • Проведення вимірів. Від короба до отвору зазор дорівнює 10-15, а від полотна до статі - 10 мм. Якщо він більше, використовують брус, а менше - перфоратор.
 • Установка короба. Його вирівнюють по горизонталі і вертикалі, використовуючи напрямні.
 • Навішують полотно. Конкретний порядок робіт залежить від того, який тип петель використовують.
 • Фіксація блоку. Зазори заповнюють монтажною піною, надлишки якої видаляють.

Монтаж займає від 1 і до 3 годин.

➤ Чи можна забрати двері самостійно?

Інтернет-магазин «Місто дверей» здійснює доставку дверей кур'єром, але можливий самовивіз. Це обов'язково необхідно вказувати при оформленні замовлення. Всі представлені в каталозі моделі дверей є в наявності. Залишається тільки приїхати і забрати обраний товар.

Вибираючи самовивезення, слід враховувати розміри дверного полотно. Воно повинно міститися на машині. Важливо розуміти, поверхню виробу повинна бути захищена від механічних пошкоджень. Особливо, якщо дорога до місця призначення буде нерівною. Двері потрібно надійно зафіксувати, щоб вона не ушкодилася.

Заявка на безкоштовний виклик замірника прийнята
Найближчим часом вам зателефонують.
Заявка на передзвін залишена
Найближчим часом вам зателефонують.
Ваше замовлення прийнято!
Вам перетелефонують протягом 30 хв.
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно