• Ваш список
  "Список порівняння" порожній
 • +38 096 702 04 69
 • +38 095 268 07 37

Установка пластикових (металопластикових) дверей

В попередніх статтях ми розповідали про особливості монтажу дерев'яних міжкімнатних дверей. Та все ж таки, коли йдеться про вибір вхідних, дверей в комору, на балкон, в офіс чи в гаражне приміщення - більшість людей надає перевагу сучасному варіанту - металопластиковим дверям.

Їх конструкція настільки надійна, міцна та проста водночас, що і процес встановлення пластикових дверей може здійснюватись своїми руками. Далі ми розповімо, які інструменти Вам знадобляться в процесі роботи, що варто зробити на стадії підготовки, безпосередньо монтажу та на завершальному етапі установки.

Встановлення пластикових дверей: підготовчі роботи

Знати, як встановити пластикові двері - це ще не успіх. Крім деяких навичок та необхідних матеріалів Вам знадобиться детальна інформація щодо процесу монтажу. Для початку, підготуйте необхідний реманент:
 • інструменти: молоток, будівельний рівень (васервага), стамеска, викрутка;
 • електроінструменти: шуруповерт або дриль;
 • витратні матеріали для кріплення дверей: з десяток анкерних дюбелів та шурупів, балон монтажної піни та герметика;
 • рулетка або метр для здійснення вимірювання;
 • рукавички, олівець та кілька дерев'яних клинів/розпірок для фіксації коробки.

Максимальна підготовка на даному етапі може значно спростити сам процес інсталяції. Тому, уважно ознайомтесь з подальшими рекомендаціями:

 • Готуємо робоче місце: звільняємо простір для полотна та приводимо до порядку дверний проріз: очищаємо отвір від штукатурки, що обсипалась, при необхідності використовуємо грунтівку. Перевагою даних дверей є те, що вони виготовляються під точні заміри пройому, тобто Вам не треба буде вдаватись до його розширення чи, навпаки, звуження. Пам'ятайте про необхідний проміжок між коробкою та стінами в 15 - 20 мм
 • Розбираємо дверну конструкцію. Зазвичай виробник пакує замовлення та транспортує товар у зібраному вигляді. Винятком із правила є іноді замовлення двостулкових дверей або виробів зі склопакетами, які пакують окремо та доставляють у розібраному стані. Отже, нам потрібно відокремити хоча б полотно, щоб встановити коробку було значно легше.
 • Готуємо кріплення. Існують два способи: за допомогою кронштейнів або анкерне кріплення. Кронштейни вставляються в пази коробки зі зворотного боку, а шурупи свердлять крізь коробку. Першим способом Ви не зашкодите естетичному вигляду дверей. В разі вибору другого - проробіть отвори під саморізи. В обох випадках використовують по три штуки з кожної сторони.
 • Готуємо коробку: вирішуємо, в якому положенні стоятиме конструкція - посередині отвору, з того чи іншого краю. Встановлюємо саморізи з того боку, який будемо фіксувати як опору. Спочатку фіксуємо верх, потім низ. Підкрутивши злегка дюбелі, відкорегуйте позицію коробки та докрутіть до упору.

Після виконання четвертого пункту, можна приступати до встановлення металопластикових дверей.

Монтаж пластикових дверей: два способи кріплення дверної коробки

Перш, ніж поставити двері, прочитайте кілька порад досвідчених майстрів:

 • саморізи чи цвяхи не “заганяйте” в коробку повністю, залишивши кілька мм ззовні, так дверне полотно зможе “спертись” на них перед остаточним припасуванням;
 • якщо Ви не замовляли порога, варто його змонувати ПЕРЕД встановленням металопластикового виробу. Хоча, для надійності та герметичності конструкції, майстри радять замовляти повний комплект;
 • для вирівнювання між отвором та виробом встановлюють розпірки-клини, які там і залишаються, та в подальшому, заробляються піною. Будьте обережні, щоб не пошкодити раму.

Отже, приступаємо до установки коробки дверей пвх:

 1. встановлюємо конструкцію в отвір, спочатку з нахилом, поступово вирівнюючи таким чином, щоб по боках залишилась однакова відстань
 2. в полі Вашої досяжності мають лежати клини, васервага (півметрової буде достатньо), кріпильні елементи, молоток та електродриль (під’єднаний до електромережі)
 3. відрегулювавши за допомогою будівельного рівня положення конструкції, фіксуємо при потребі клинами, забиваючи їх під поріг
 4. далі використовуючи розпірки, вирівнюємо двері по ширині отвору вверху та внизу. Фіксуємо щільне прилягання конструкції по всьому периметру
 5. знову перевіряємо положення васервагою; якщо потрібно - регулюємо
 6. впевнившись, що коробка стоїть надійно та згідно правил, беремось за дриль чи шуруповерт та фіксуємо за допомогою кріплень (не докручуйте їх до кінця - остаточне закріплення проводиться на фінальній стадії) - тут варто бути обережними, щоб не пошкодити чи деформувати раму. Варто вкрутити ще по 2-3 саморізи з кожної сторони, включаючи фіксацію порога (якщо наявний)

Отже, коробка на місці! Основну роботу пророблено! Далі ми розповімо, як встановити металопластикові двері на своє місце.

Заключний етап робіт: складання і герметизація дверного блоку

Фінальна стадія по збору та герметизації дверного блоку в отворі складається з наступних моментів:

 1. починати монтаж радять зі сторони, де містяться петлі. До цегляних стін можна свердлити кріплення безпосередньо крізь коробку; вставляємо дюбель та допомагаємо собі молотком; вкручуємо шурупи (не надто сильно);
 2. Надягаємо полотно, перевіряючи його рівне положення; стежимо за ходом стулки;
 3. Підрізаємо клини;
 4. Запінюємо проміжки монтажною піною на ⅓ обсягу шва: полотно повинно знаходитись у закритому положенні до повного висихання поліуретанового герметика; попередньо зволожуємо поверхні (звичайним водяним оприскувачем) для кращого зчеплення. Після висихання/полімеризації піни - обрізаємо залишки;
 5. Всі стики підлягають герметизації з метою захисту від вологи.

Зазвичай, двері укомплектовуються необхідною для встановлення фурнітурою. При бажанні, Ви можете встановити також дотягувач на двері.

Різниця в процесі монтажу металопластикових дверей на балкон та в кімнату є незначною і стосується в основному виду петель, адже балконні комплектуються петлями з функцією провітрювання. Тому, спочатку полотно встановлюємо на нижні петлі; потім, в “закритому” положенні, з’єднуємо половинки верхньої завіси та вставляємо штифт.

Ось і вся різниця. А загалом, сам процес установки дверей ПВХ своїми руками не є затратним ні по часу, ні по грошам. Вдалого Вам монтажу!

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Facebook