• Ваш список
  "Список порівняння" порожній
 • +38 096 702 04 69
 • +38 095 268 07 37

Встановлення міжкімнатних дверей

Якщо Вас цікавить установка міжкімнатних дверей своїми руками, тоді ця стаття буде корисною. Ми розкажемо, на що слід звернути увагу під час підготовчих робіт, про необхідний для роботи інструмент, та опишемо детально процедуру, додатково використовуючи ілюстрації. Наша покрокова інструкція по самостійній установці міжкімнатних дверей переконає Вас у тому, що даний процес не настільки складний, як здається на перший погляд.

Установка міжкімнатних дверей: підготовчі роботи

Установка міжкімнатних дверей вимагає деякої вправності, акуратності та точності. Перш ніж братись за монтаж, варто визначитись з наступними моментами:

 • детальні розміри дверного прорізу (їх співвідношення з габаритами самої коробки);
 • необхідність чи відсутність порогу в конструкції;
 • в яку сторону відкриватимуться двері.

Вертикальні прорізи отвору мають бути ідеально вертикальними. В іншому випадку, Вам буде складніше вирівняти двері. Тому, озбройтесь васервагою та, при необхідності, додатково вирівняйте стінки пройому.

Від того, в яку сторону Ви плануєте відкривати двері, залежить, з якої сторони коробки кріпитимуться петлі. Дверне полотно у невеликих приміщеннях краще кріпити так, щоб воно відкривалось назовні, у великих - всередину.

Що стосується порогу, то сьогодні, як правило, обходяться без нього. Поріг ставиться у випадку, якщо необхідно підвищити рівень звуко- або теплоізоляції кімнати, наприклад, у ванній, коморі, іноді - кухні.

Вибору дверної коробки приділяється така ж увага, як і вибору самого полотна. Чим масивніші двері, тим міцнішою має бути коробка. Про вибір полотна ми вже писали, отже зупинімося на тому, що сама коробка може бути як дерев'яна, так і з ДВП. Різниця полягає в тому, що дерево як матеріал є міцнішим. Зрештою, установка обох видів здійснюється за аналогічною схемою.

Знаючи, як правильно встановити міжкімнатні двері, більше не турбує питання “скільки коштує установка міжкімнатних дверей”. Ви маєте змогу зекономити та зробити все самостійно.

Встановлення дверей: необхідні інструменти

Крім самого полотна, нам знадобляться наличники (відкоси), лиштва (стійки), петлі, монтажна піна та деякі інструменти. Варто підготувати місце на підлозі, заздалегідь застеливши м'якою тканиною, щоб уникнути механічних пошкоджень.

Серед інструментів Вам знадобляться:

 • олівець та рулетка
 • васервага (будівельний рівень)
 • ручна пилка (для підрізання ДВП планок; небажано використовувати дискову пилку, оскільки можна легко пошкодити коробку)
 • електричний дриль
 • викрутка або шуруповерт
 • свердло для дерев'яних виробів 3 мм
 • свердло для бетону 0,4 та 0,6 см
 • шурупи 60 х3,5 мм
 • дюбелі 0,75 см
 • насадка “хрестиком” до шурупокрута чи дрелі для вкручування шурупів
 • монтажна піна (одного балона вистачає на 2-3 процедури)
 • розпірки

Монтаж стійок коробки

Отже, самостійна установка міжкімнатних дверей розпочинається з монтажу стійок. Спочатку на підлозі збираємо та скріплюємо лиштву, підганяючи їх розміри до отвору. Висоту можна поки що залишити більшою, а згодом підігнати звичайною ручною пилою. Щодо ширини: візьміть до уваги, що між коробкою та стінами слід залишити додатковий зазор в 1-2 см для заповнення монтажною піною.

Правильно розташуйте петлі перед їх фіксацією: штирями вгору. Варто прикласти одразу дверне полотно з тієї сторони, до якої воно кріпитиметься, щоб пересвідчитися у правильності своїх дій.

Як вже згадувалось, ДВП є менш міцним маиеріалом, ніж дерево, тому, для уникнення тріщин, шурупи варто вкручувати не напряму, а попередньо просвердливши дірки дрилем. Також намагайтесь кріпити шурупи ближче до центру торцевої частини стійки. Всього шурупів потрібно чотири штуки, по два з обох боків.

Нагадуємо, що в процесі роботи під всю конструкцію слід підкласти щось м'яке. Так Ви уникнете пошкоджень ламінованого покриття полотна.

Монтаж дверної коробки

Наступний етап - це установка стійок в дверний отвір. Для цього точно вимірюємо висоту прорізу за допомогою рулетки. Краще переміряти кілька разів. Отримавши готову П-подібну конструкцію, вставляємо її в отвір та вирівнюємо положення за допомогою васерваги. Фіксуємо розпірками чи клинами. Можна спробувати повісити відразу двері на петлі, щоб пересвідчитись, чи вони вільно закриватимуться.

При відсутності проблем, приступаємо до закріплення шурупами. Знявши торцеву декоративну планку, робимо свердлом дірки в лиштві кожні 25-30 см. Вийде приблизно 7-8 дірок. Не варто одночасно просвердлювати стіну, адже для бетону чи цегли береться ширше свердло. Слід лише легенько “позначити” стіну, зробити мітки.

Потім лиштва виймається, береться бур для бетону 0,6 см та робляться діри у стінах по зазначених мітках. Якщо у Вас цегляні стіни, намагайтесь не потрапляти у шви, де погано тримаються дюбелі, лише у саму цеглу.

Після того, як у дірки встановлено всі дюбелі, ще раз ставимо конструкцію, перевіряємо васервагою та закріплюємо в стіні саморізами (не вкручувати до самого кінця!). Можна використовувати шуруповерт. По закінченні, ще раз перевіряємо роботу будівельним рівнем. Все гаразд? Тоді одягаємо двері! Ідеальний зазор між ними та коробкою - в 2 або 3 мм.

Заповнюємо проміжки монтажною піною на ⅓ частини. На даному етапі важливо, щоб полотно знаходилось всередині конструкції до повного розбухання та застигання піни. Це близько добу при температурі 18-20ºС.

Установка наличників

На завершальному етапі монтажу беремось за установку ниличників (лиштв) на міжкімнатні двері. Відкоси можна прикріпити, повністю закривши торцеву частину лиштви або відступивши від її краю на 2-3 мм, зважаючи на загальний естетичний вигляд при закритих дверях.

Якщо дерев'яні відкоси не фарбовані, то кріпимо їх звичайними саморізами. Коли наличники із ДВП чи МДФ, тоді використовуємо шурупи з декоративними заглушками або цвяхи без шляпок.

Саме відкоси та лиштва, ламіновані чи з різьбою, надають міжкімнатним дверям завершеного вигляду, а помешканню - комфорт та затишок.

Тепер Ви знаєте, як самому встановити міжкімнатні двері. Успіху в роботі!

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Facebook