• Ваш список
  "Список порівняння" порожній
 • 0 800 308 208
 • +38 096 702 04 69
 • +38 095 268 07 37

Дверний отвір - стандартні розміри дверей

Ще одним питанням на стадії будівництва чи ремонту є визначення розмірів отвору під двері. Плануючи в майбутньому замовляти дані вироби у певного виробника, перейматись даними параметрами не варто.

При чітко розприділеному бюджеті, радимо подумати про стандартні розміри дверних отворів для установки вхідних та міжкімнатних дверей. Так, Ви зможете з точністю запланувати витрати, адже в будівельних магазинах пропонується великий вибір конструкцій різних параметрів. Сьогодні ми розповімо про типові розміри дверей та необхідні для них отвори.

На даний час виробники пропонують покупцям чимало варіацій дверних полотен на тему фактури, розмірів та стилю. Проте, перш ніж братись за купівлю, перевірте чи дверний отвір відповідає потрібним розмірам.

Параметри дверних прорізів

Як правило, найоптимальнішим вибором, що користується популярністю, є наступні розміри дверей:

 • ширина - 0,6 м, 0,7 м або 0,8 м
 • стандартна висота - 2 м

Зараз в продажі є також двері шириною 0,55 м та висотою в 1,9 м, а сама товщина дверної коробки варіюється від 15 до 45 см. Нехтуючи цими даними, Ви можете спричинити ситуацію, коли дверна коробка просто не поміститься в наявний проріз, що призведе до додаткових затрат (розширення отвору чи заміни дверей). У випадку розширення, варто зважати на розміщення комунікацій чи гіпсокартонних перемичок на металевому каркасі.

Можлива і зворотна ситуація, коли отвір є занадто великим: його зменшення також тягне за собою видатки при зверненні до профільних майстрів.

Якщо Вас цікавить, як зменшити висоту дверного отвору, то можна використати дерев'яний брус, гіпсокартон або цеглу.

Отже, правильно визначаємо необхідний розмір дверного прорізу:

 • висота та ширина замовленого дверного полотна
 • розмір порогу (за Вашим вибором)
 • ширина лиштв
 • товщина (глибина) дверної коробки

При зведенні будинку згідно індивідуального плану, ймовірно, що параметри прорізів будуть дещо відрізнятися від стандартних. Тут існують два варіанти:

 • (менш затратний по часу та грошах) привести отвори до типових параметрів та придбати двері стандартних розмірів, які Вам приглянулись в магазині;
 • (більш затратний фінансово, але з якіснішим результатом) замовити майстра для замірів у компанії, що виготовлятиме Вам дверні полотна під конкретні розміри. Тут Ви зможете вибрати абсолютно будь-яку модель, колір, фурнітуру та аксесуари;
 • (альтернативний) придбати чи замовити добори (спеціальні планки, що додатково кріпляться до коробки з метою збільшення її товщини). Так можна встановити стандартні міжкімнатні двері в нестандартні отвори.

Двері виготовляються згідно численних стандартів та правил, таких як ГОСТ та БНіП. Вони регламентують розміри міжкімнатних та вхідних дверей. Пересічній людині в них важко розібратися, через численні абревіатури, терміни та цифри.

Поширені габарити коробки мають товщину 35 мм. Тобто, дверне полотно вужче коробки на 70 мм (35+35), оскільки накладається на неї. Тепер вимірюємо висоту: при наявності порогу, висота вкоротиться на 70 мм, при відсутності - лише на 35 мм. Отже, дверне полотно буде меншим ніж проріз в стіні на 100 мм (як по ширині, так і по висоті).

Стандартні розміри міжкімнатних дверей

Вибираючи двері потрібно розуміти, які розміри має мати дверна коробка та як ці параметри впливають на габарити дверного отвору.

Кожне приміщення має свої стандарти, сформовані та викликані функціональними особливостями:

 • дверні прорізи в кухні роблять 0,7х2 м
 • в кімнатах - 0,8х2 м
 • в санвузлах - 0,6 (іноді 0,55)х1,9 м
 • другі вхідні двері 0,8х2 м або 0,9х2 м
 • основні вхідні 1,2х2 м - якщо одностулкові, та 0,6/0,8 + 0,4 м - якщо двополотні

Нижче наведено таблицю стандартних розмірів міжкімнатних дверей та необхідних для них прорізів:

Розмір дверного отвору має бути на 0,8 - 1 м ширшим та на 0,6 - 0,9 м вищим, ніж полотно.

Якщо, наприклад,  габарити дверей 0,6 х 2 м, то отвір має бути приблизно 2,06 х 0,68 - 2,09 х 0,7 м.

Знімаємо заміри: покрокова інструкція

Кілька порад, як взнати розміри дверних полотен:

 • дверний отвір без дверей вимірюється по “голим” стінам. Тому потрібно демонтувати полотно з коробкою перед замірами;
 • виміряйте відстань між стінами зверху, знизу та посередині; запишіть найменше число;
 • вимірюємо відстань від точки на підлозі (обирайте найнижчу) до верху прорізу;
 • глибина отвору дорівнює ширині стіни, тому варто переміряти всі три (ліву, верхню та праву);

Коли не вдалось зняти коробку:

 • виміряйте відстань від центру однієї лиштви (наличника) до центру другої - це дасть приблизні результати, від яких можна відштовхуватись;
 • знаходимо відстань від підлоги до центру верхньої лиштви;
 • виміряйте товщину коробки + стіна, якщо виступає

Як бачимо, нічого складного тут немає.

Як вибрати ширину дверного просвіту

Обираючи ширину дверного просвіту, варто взяти до уваги, що Вам доведеться заносити всередину певні габаритні речі: дивани, столи, комоди, ліжка, тощо. Тому, не завжди дані речі “пройдуть” в отвір шириною 0,6 м. Оптимальною шириною все-таки вважається 0,8 м.

Загальні рекомендації:

 • дверні прорізи в кімнатах мають бути менші за вхідні
 • стандартна ширина вхідних дверей не повинна перевищувати 0,8 м, міжкімнатних - 0,6 - 0,8 м
 • розмір (ширина) дверей у ванну має бути таким, щоб можна було занести пральну машинку, сантехніку, тумбочку, тощо
 • зважаючи на об’ємні речі, такі як холодильник, в кухні доцільно роширити отвір до 0,85 м.

Товщина дверного отвору

Товщина дверного отвору в типових будинках становить 0,75 м. Такою ж є товщина пропонованих виробниками коробок. При наявності товстіших стін, врахуйте необхідність розширення коробки. Навіть, коли різниця незначна, Вам не вдасться її приховати з допомогою лиштв.

Товщину стіни також вимірюють в трьох точках. Якщо число однакове - сміливо замовляйте стандартну конструкцію, якщо ні - доведеться надпилювати стіну в даному місці. Якщо не вирівняти стін, лиштви не вдасться встановити рівно.

Відмінності зарубіжних і вітчизняних дверей

Ще донедавна, словосполучення “якісні двері” у нас асоціювалося виключно із товарами закордонних виробників. В умовах жорсткої конкуренції, українські виробники почали імплементувати у власне виробництво нові технології та обладнання. І вже зараз на ринку представлені досить якісні вітчизняні дерев'яні та металопластикові вироби, вартість яких є варіюється від економ до еліт-класу.

Відмінності є очевидними:

 1. Ціна на закордонні товари завжди буде вищою у зв'язку із затратами на виробництво, транспортування, розмитнення та зберігання продукції.
 2. Ще однією перевагою вітчизняних дверей є адаптованість під наші дверні отвори. Стандартні розміри дверей, що виробляються в Україні по ГОСТу, сформовані багаторічною практикою.
 3. Іншою відмінною ознакою вхідних дверей є те, що у нас їх виготовляють з товстіших сталевих листів, ніж закордонні аналоги.

Варто пам'ятати, що навіть “приваблива” закордонна гарантія на 10-20 років підлягає сумніву: як відбуватиметься гарантійне обслуговування на території України?

На завершення наведемо розшифрування основних фабричних маркуваннь дверей на упковці в магазинах. До прикладу, ДО21-10П, ДГ24-15ЛП, де цифри - розміри дверного прорізу в дециметрах. Літера “Д” означає “двері”, “Л” - ліві (якщо така буква відсутня, то перед Вами “праві” двері), “П” - з порогом, “О” - наявність скла в дверях.

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно