• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
  • +38 096 702 04 69
  • +38 095 268 07 37

Підкладка під ламінат що краще

Як правильно укладати, з плівкою чи без? Підкладку під ламінат якої марки вибрати? Питань багато, то ж спробуємо розібратися.

Вибір підкладки під ламінат має відбуватись не згідно зовнішнього вигляду або вартості, а з умов вологості і температури приміщення. Деякі виробники ламінату мають право відмовити в розгляді претензії з приводу погіршення якостей підлогового покриття, якщо ви використовували «не ту» основу. І лояльно більшість з них відносяться до “корка” або полістиролу.

Як вибрати підкладку під ламінат

Головна функція будь-якої основи - це вологопоглинання, звукоізоляція і вирівнювання. Саме за такими критеріями визначаємось, як вибрати підкладку під ламінат. Висококісна продукція дійсно може згладити деякі нерівності і незначні перепади. А щоб захистити ламіновані панелі знизу, де не має захисної плівки і де вони вкрай вразливі, використовують вологостійкий матеріал.

Звукоізоляція також необхідна, тому що ламінат - покриття тонке, і при укладанні без неї шумовий ефект при ходьбі буде ще той. Отже, розглянемо види підкладок під ламінат:

Пробка - екологічний і довговічний матеріал, підходить в спальні і дитячі кімнати. Вона не гниє, стійка до плісняви, служить довго, чудово амортизує крок і захищає від шуму. З роками практично не псується. Будьте обережні, вибираючи коркову основу: якщо потрапите на неякісну та дешеву, вона буде кришитися. Причому ці крихти створять горбики, які важко буде виявити на око, зате ламінат почне скрипіти. Бувають підвиди: резино-пробкова; бітумно-пробкова; з коркової крихти; коркове полотно.

Детальніше хочеться сказати про бітумно-пробкову: виготовляється із посипаного корковою крихтою бітуму і крафт-паперу. Обмін повітря у неї хороший, і при цьому конденсат не утворюється. Головний недолік пробкової основи - дорога вартість. Другорядний - низька вологостійкість. Тому, якщо приміщення у вас з високою вологістю, то вибирайте резино-пробковий або матеріал з бітумним просоченням.

Пробка володіє високою жорсткістю і високим коефіцієнтом тертя; підходить для дуже рівної основи; у вологих приміщеннях потребує додаткової поліетиленової плівки як пароізоляції.

Спінений поліпропілен - не боїться вологи і ховає будь-які нерівності підлоги. Повітря в ньому також вентилюється. Але під великим статичним навантаженням класти таку основу НЕ можна - у неї полопаються бульбашки з повітрям і вона стане різною по товщині. Ще одним серйозним недоліком є його недостатня шумоізоляція.

Пінополістирол - довговічний матеріал, що витримує серйозні навантаження. Він не пропускає вологи і здатний забезпечити гарну теплоізоляцію. Мінус: через 6-7 років втрачає свої цінні властивості. Також цей матеріал дуже токсичний при горінні. Вимоги до укладки:  ідеально рівня поверхня.

Хвойний - найбільш “дихаючий” матеріал серед аналогів; продається у вигляді плитки; він не такий гнучкий, як пробка, але краще пропускає повітря.

Фольгований.  Цей матеріал створює ефект термоса, за що його і цінують. У спеціалізованому магазині ви можете знайти як односторонні, так і двосторонні.

Поліетиленова плівка: все ще використовується для здачі в експлуатацію бюджетних об'єктів, де найголовніше - зовнішній вигляд і дешевизна (щільність плівки - близько 25 кг / м³, тоді як у пробки - 220 кг / м³.) Тільки для цієї мети підходить далеко не будь-яка плівка - потрібно брати ту, що має товщину 0,2 мм, в рулонах. Розстеляється перпендикулярно панелям, загинати на стіни не потрібно.

Яка підкладка потрібна для теплої підлоги

Якщо Ви встановили теплу підлогу і цікавитесь, яку підкладку використовувати (стелити) під ламінат для водяної теплої підлоги, тоді вибирайте досить тонкий матеріал, який забезпечить потрібну звукоізоляцію і захистить від вологи, але не перешкоджатиме теплопередачі.

Комбінована та інтегрована основа підійде, якщо Ви цікавитесь, яку підкладку стелити під ламінат для теплої підлоги. Це можуть бути як поліетилен з пінополістиролом, так і інші матеріали, які пристосовують майстри.

Замість дорогого “корка” можна використати пробкові листи, що використовуються для вирізання підстаканників - дешево і сердито, і ті ж властивості. Головне, пам'ятайте: продукт повинен бути бактерицидним, стійким до цвілі і зовсім не їстівним для комах і гризунів.

Бувають інтегровані основи - це каучук, який приклеюють відразу до ламінату в заводських умовах і покритий тонким нетканим матеріалом. Він добре ковзає, не жолобиться і поглинає шум при ходьбі. Звісно, ціна його є набагато вищою.

Погодьтеся, важко визначити, яка з вищеперелічених є найкращою підкладкою під ламінат.

Якої товщини вибрати підкладку під ламінат? У народі існує міф: чим товстіша, тим краща. І дехто навіть кладе її в два шари, щоб домогтися більшої шумоізоляції і тепла. Але тут криється один важливий негативний момент: при точковому навантаженні шар сильно стискається, що призводить до ламання дошки. Навіть якщо він буде товстішим 3 мм, то з часом можуть пошкодитися з'єднання ламелей, адже ламінат не розрахований на прогин при ходьбі людини. Як наслідок, панелі вигинаються, замки швидко зношуються і з'являються великі щілини, від яких ламінат сильно скрипить.

Критерій: для максимально рівної стяжки - обирайте мінімально тонкий шар-основу. Але все одно враховуйте рівень її жорсткості.

Сучасні підкладки під ламінат: відгуки

Яка підкладка потрібна під ламінат та котра з них краще? Сучасний ринок представляє великий вибір продукції вітчизняних та іноземних виробників. Коштують вони не мало, зате міцні, вологостійкі і добре затримують тепло та шум.

Вирішити, яку підкладку стелити під ламінат, Вам допоможуть подальші відгуки.

Найбільш затребуваним сьогодні є хвойний варіант від естонського виробника «Тихий хід»: продається у вигляді листового волокнистого матеріалу, який складається з соснової деревини; може вбирати до 20% від власного об'єму вологи, не змінюючи при цьому ні своїх ізоляційних властивостей, ні герметичності.

«Теплон» - листовий полістироловий матеріал, жорсткий і володіє хорошим рівнем звуко- і теплоізоляції. Але будь-які матеріали з «гранулами повітря» всередині погано переносять постійні динамічні навантаження і швидко псуються.

Фольговий «Ізолон» - це рулонний пінополіетіленовий матеріал нового покоління. В її основі - спінений пінополіетилен і шар фольги, що демонструє відмінні теплоізоляційні властивості, пароізоляцію та довговічність.

Польський продукт «Арбітон», з однорідною щільною структурою, складається з екструдованого полістиролу з додатковою пароізоляцією.

Товари Tuplex фінського виробництва є високо еластичним та добре приховує дефекти і нерівності підлоги, залишаючись при цьому досить стійким до деформації. При цьому наявні хороші вентиляційні властивості, що дозволяють легко прибирати надлишки вологи між покриттям і основою.

Радимо відповідально підходити до питання “яку підкладку краще використовувати під ламінат”. Вивчіть усі нюанси та особливості приміщення і вже тоді робіть вибір.

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Facebook