Корисні поради

Паркетна дошка або ламінат – що краще

Обираючи підлогове покриття додому, часто розглядають два варіанти: паркет або ламінат. У цій статті наводиться вичерпна інформація щодо даної теми: розгянуто характеристику кожного типу згідно основних критеріїв.

Ви дізнаєтесь чим відрізняється паркет від ламінату та що краще обрати для оселі.

Паркетна дошка або ламінат

Ламінат, як багатошаровий виріб, складається з деревоволокнистої плити чи крафт-паперу, які поєднуються полімерами. Верхній декоративний шар покривається розчином на основі меламінових смол. За рахунок цього виріб відрізняється особливою міцністю.

Паркетна дошка також складається з шарів, проте іншого складу та конструкції. Всередині цього виробу – склеєні між собою перпендикулярно дощечки, які й надають міцності паркету. Зверху наноситься спеціальний лак: для захисту від зовнішніх впливів. Далі йдуть цінні породи дерева: дуб, бук або ясен, наприклад. Товщина цього шару невелика – 2,2 – 6 мм. Для центрального та нижнього шару, що служить для стійкості конструкції, використовується фанера з ялини або сосни, від 1 до 2 мм товщиною. Її волокна розташовуються так само, як і волокна цінних порід дерева в зовнішньому шарі.

Паркетна дошка або ламінат мають як плюси, так і мінуси, з якими ознайомимось далі, а що з них вибрати – вирішувати Вам.

Обидва типи різняться згідно навантажень, які вони здатні прийняти на себе. Ламінат може витримати малі, середні і високі навантаження, про що говорить відповідне маркування. А взагалі, вибір залежить в першу чергу від прохідності приміщення. У кухні, наприклад, навантаження на підлогу буде високим, а в дитячій – середнім. Мінімальне зношення має місце в спальній кімнаті.

“+” ламінованого покриття:

  • не притягує пил
  • легко витримує удари і повільно стирається, особливо покриття класів 31, 32 і 33, яке призначене для виробничих і офісних приміщень; для квартири можна використовувати класи 21, 22 і 23
  • стійке до механічних пошкоджень
  • не боїться сонячних променів та не вицвітає з часом
  • термостійкий і не контактує з хімічними засобами для прибирання
  • підходить для облаштування теплої підлоги
  • широкий модельний ряд: візерунки, фактури і кольори
  • гарантійний термін від 5 років

“-” ламінованого покриття:

  • не рекомендується для приміщень з високою вологістю
  • низька шумоізоляція (потрібно давати підкладку)
  • вміщує допустиму норму формальдегідових смол
  • не підлягає ремонту

Ми дізнались властивості ламінату. Розглянемо аналогічні характеристики паркетної дошки, що допоможе нам вибрати паркет або ламінат:

Отже, “+” даного виробу:

  • відмінні шумопоглинаючі якості, так як продукція із натуральної деревини
  • не притягує пилу
  • лак, який наноситься в виробничих умовах, міцний та нешкідливий
  • відсутність формальду
  • багаторазове використання завдяки можливостям шліфовки та реставрації
  • гарантія на цей матеріал 10 років

“-” паркетної дошки:

  • у ванній кімнаті або іншому приміщенні з високою вологістю її стелити не можна, бо не витримує вологи
  • паркетний лак стирається швидше, ніж верхнє захисне покриття ламінату
  • вимагає ретельнішого дотримання мікроклімату в приміщенні, ніж ламіноване покриття

Ламінат або паркетна дошка: порівняльна характеристика від Міста Дверей

Щоб з’ясувати нарешті, що краще ламінат або паркетна дошка варто детальніше зосередитись на їх відмінностях:

  • Здатність витримувати навантаження і удари

Тут на перше місце виходить ламіноване покриття, але за умови, що воно вищого класу експлуатації. Його ні каблучком не подряпати, ні гострою ніжкою стільця не пошкодити. Та й вагу він здатний витримати більше, ніж паркет. Навіть важкі меблі при дотриманні обережності по ньому можна переміщати. Подряпин практично не залишиться. А ось, якщо ви надумаєте сунути шафу по паркету, то подряпаєте підлогу дуже швидко.

  • Здатність витримати коливання температури і вологості

Паркет не любить надто сухого повітря (розсихається), а ламінат – надто вологих кімнат (розбухає). Тому взимку, в опалювальний сезон, коли в кімнатах буває дуже сухо, між щільно прилеглими паркетними дошками можуть виникати невеликі щілини. Ламінат так реагувати не буде – це йому плюс.

Проте в умовах довготривалого перебування води на поверхні, є загроза розбухання ламінованих панелей та їх подальшої заміни. Обирайте, виходячи із ймовірності форс-мажорних ситуацій саме у Вашому випадку.

Говорячи про ламінат або паркет – що дорожче, то майте на увазі, що перший створювався як імітація другого, але позбавлений його недоліків. Тому спочатку даний вид покриття коштував навіть дорожче. Але з появою нових технологій та виходу виробництва на масовий рівень ламінат подешевшав.

  • стильові особливості

За цим параметром виграє благородний і стильний паркет, якщо кімната у вас оформлена в класичному стилі. Паркетна дошка чудово виглядатиме поряд з каміном, позолотою, ліпниною, гармоніюючи з картинами на стінах і меблями під старовину.

Сучасний стиль (модерн, хай-тек, еко-стиль) потребує “легкості” ламінованого покриття: багатство малюнків, кольору, фактур і візерунків завжди підкреслить обраний дизайн інтер’єру.

  • ламінат і паркетна дошка порівняння в догляді

Можна сміливо мити обидві поверхні вологою ганчіркою хоч кожного дня. Для кращого результату – в кінці протріть сухою, що надасть поверхні блиску. Застосовувати порошок і миючі засоби не рекомендується взагалі, лише спеціальні неабразивні речовини. Зазначимо, що на паркеті легше залишаються подряпини.

Ламінат або паркетна дошка: на завершення

Насправді, вибір “що краще ламінат або паркет” – не є складним і пояснимо чому:

  1. За європейськими стандартами ламіноване покриття має той же клас екологічності, що і паркет – Е1.
  2. Шумоізоляція обох залежить від рівної підлоги та якості підкладки.
  3. Багаторазове використання паркету сильно перебільшено. Вся справа в тому, що дуже важко знайти майстра який погодиться відновлювати паркет, що не приклеєний до основи. Шліфування може стерти колір і виявити нижній шар, після чого паркет буде виглядати дешево.

На нашу думку, завдяки сучасному виробництву, обираючи між паркетом та ламінатом, майбутнє саме за останнім. Адже прогрес йде в бік полегшення монтажу та спрощення в експлуатації усіх побутових матеріалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *