Корисні поради

Встановлення лиштви на двері

Завершальну роль в процесі встановлення дверного полотна відіграють спеціальні накладні планки. Що таке лиштва, яка вона буває, та як правильно встановити лиштви на двері – розглянуто нижче.

Отже, лиштви – це декоративні елементи дверної конструкції, що несуть естетичну функцію. Завданням накладних планок є обрамлення, що закриватиме будівельні дефекти та щілини між стіною та дверною коробкою.

Бувають наступні види лиштви:

  • з поліуретану (ПВХ)
  • лиштви з металу
  • дерев’яні декоративні лиштви на двері (бувають різьблені або прості)

Їх встановлення не є технологічно складним процесом, проте, будучи завершальним декоративним штрихом, потребує від майстра сумлінності, акуратності та навичок розпилу і кріплення.

Як правильно встановити лиштви: технологія монтажу

Встановлення лиштв на двері своїми руками розпочинається з підготовки інструментів, а саме:

  • молотка
  • викрутки чи шуруповерта
  • ручної пили з дрібним зубом
  • стусла
  • васерваги
  • лінійки

Також знадобляться цвяхи для лиштв.

Порядок робіт при кріпленні лиштв міжкімнатних дверей наступний:

  1. Максимально точно та поокремо вимірюємо довжину вертикальних планок. Справа в тому, що відстань від підлоги до виміряної точки над дверима може різнитися в кілька мм по обох сторонах.
  2. Готові планки ”наживляємо” двома цвяхами: один кріпимо знизу, інший – через 0,8 -1 м. Верх залишаємо незафіксованим.
  3. Під вертикальні підкладаємо майбутню горизонтальну планку та відмічаємо лінію спилу під кутом 45° чи 90°.
  4. Робимо розпил пилою, допомагаючи собі стуслом.
  5. Скріплюємо всі три планки разом за допомогою оцинкованих “рідких” чи мідних цвяхів без шляпок з інтервалом від 15 – до 50 см (на Ваш вибір). Тут все залежить з якою силою та частотою відбуватиметься закривання.

Вищезазначена схема підходить для виробів із дерева. А як кріпити лиштви з мдф? Чим кріпиться лиштва на двері? Як клеїти пластикові лиштви на двері?

Досвідчені майстри радять обирати ламіновані або шпоновані вироби через хороші вологостійкі властивості. Їх можна ставити на клей, але згодом виникнуть проблеми в разі необхідності демонтажу. Можна спробувати рідкі цвяхи, але за умови, що стіни ідеально рівні. В іншому випадку – залишаться помітні щілини.

Отже, щоб не ушкодити планки, отвори на цвяхи готують заздалегідь, діаметром – 1-1,5 мм. Якщо планки із пластику, то їх сміливо ставлять на клей. Тепер Ви знаєте, як правильно прибити лиштви на двері.

Особливості телескопічних лиштв

Чому “телескопічні”? Мабуть, від способу складання та кріплення. Один край, зігнутий під кутом 90°, утворює “г”-подібну форму та монтується в паз на торцевій частині дверної коробки. Даний вид – це звичайна усучаснена кутова лиштва на двері.

Глибина “заходу” регулюється, тим самим збільшується ширина дверної коробки. Телескопічне кріплення дозволяє варіювати ширину дверної коробки до 15 см. Зазвичай, з цією метою використовуються спеціальні добори. 

Як і звичайні, ці “кутники” виготовляються з дерева, МДФ, ДСП, тощо. Загалом, даний тип, якщо підібрати за розмірами, виглядає досить гармонійно в цілій дверній конструкції.

Дана конструкція добре прилягає, зберігаючи єдину геометрію з дверима. Установка такої лиштви на міжкімнатні двері не вимагає додаткових замірів та спеціальних інструментів.

Перевагами даних виробів є:

  • можливість вибору плоскої, заокругленої чи фігурної форми
  • простота та зручність монтування
  • можливість обходитись без доборів
  • чудово справляються з естетичною та декоративною функцією
  • при необхідності легко демонтовуються
  • не вимагають для кріплення цвяхів та клею

На заваді може стати лише їх порівняно висока ціна.

Підготовчі роботи перед встановленням лиштв

До оформлення дверного отвору наличниками/лиштвами приступають ПІСЛЯ завершення робіт по фарбуванню прилеглих стін чи поклейці на них шпалер, а також ПЕРЕД монтажем плінтусів.

Процес роботи починається зі сторони, де знаходяться петлі. Розміри лиштви для дверей знімаються, орієнтуючись на верхню горизонтальну планку. Відступ від торцевих частин коробки (в кілька міліметрів) має бути однаковими у трьох напрямках. З іншої сторони – відступи не обов’язкові.

Подаємо орієнтовну схему, як встановити лиштви (наличники) на вхідні двері. Як правило, розмір лиштв (особливо ширина) міжкімнатних дверей є відносно однаковим.

Вам більше не потрібно хвилюватись, як зробити лиштви на двері власноручно. У магазинах представлений широкий вибір даних товарів на будь-який смак. А при допомозі інструкції, що додається, та наших рекомендацій, встановлення лиштв стане легким та приємним процесом.

Встановлення лиштви на двері

Встановлення лиштв буває двох типів – під кутом 45° та 90°. Тут все залежить від ваших вподобань та стилю інтер’єру.  

Монтаж з підрізкою під кутом 45°

Цей вид підрізання найбільш поширений та підходить для лиштв різної конфігурації, адже профіль планок буває різним – від рівного та плоского до вишуканої різьби по натуральному дереву.

Складнощі починаються, коли діло доходить до підрізки суміжних кутів. Якщо у Вас є панельна (торцювальна) пила, то проблему вирішено, адже вона підрізає чітко та рівно. Особливо, коли йдеться про ламіновані чи шпоновані покриття.

При відсутності такої, Вас виручить ручна поворотна пила та стусло. Давнім, зате віками перевіреним способом, робимо надпил звичайною пилкою, повертаючи її під потрібним кутом. Стусло – предмет швидше одноразовий. Завдяки численним пазам під визначеними кутами дуже допомагає в столярній справі.

За відсутності стусла, братись за власноручне підрізання планок (відмірявши та відмалювавши кут олівцем), без наявності попереднього досвіду – не рекомендуємо. Спил може вийти нерівномірним або з’являться численні сколи, які важко буде замаскувати.

Монтаж з підрізкою під кутом 90°

Такий кут визначається наявністю декору або капітелей з лицевої сторони планки. Напрямок стику може бути як горизонтальний, так і вертикальний. Перед монтажем, лінії спилу тонують та запилюють під кутом в 45 градусів.

Не знаючи, як правильно обрізати лиштви дверей, можна допустити безліч маленьких тріщин, які зіпсують зовнішній вигляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *