При облаштуванні ванної виникають якісь труднощі через підвищеної вологості в цьому приміщенні. І одним з найважливіших питань виступає: які двері поставити у ванну кімнату найкраще?
Види дверей для ванної кімнати
Виробники випускають широкий асортимент дверних конструкцій з вологостійких матеріалів. Вироби відрізняються за матеріалом виконання, дизайну оформлення і вартості. Головним критерієм вибору тут виступає матеріал виготовлення. Двері для ванної роблять з наступних матеріалів:
- Екошпон;
- З емальованим покриттям;
- Натуральний шпон;
- З ламінованим покриттям;
- Пластикові.
“Екошпон” – це двері з МДФ зі штучним покриттям з полімерних плівок. Основними їх перевагами виступають: стійкість до вологи, доступна ціна, великий вибір кольорів, естетичний зовнішній вигляд.
Дверні полотна з емальованим покриттям також є непоганим варіантом для ванної та санвузла. Двері покриваються повністю без стиків, в асортименті великий вибір кольорів, коштують трохи дорожче виробів з полімерним покриттям. Але при цьому таке покриття сприйнятливе до механічних пошкоджень, монтаж таких конструкцій обходиться дорожче інших видів дверей на 30-40%.
Шпоновані полотна виглядають красиво, натурально, із зовнішнього боку покриваються вологостійким лаком. Ціна таких дверей залежить від того з якої деревини виконаний шпон і матеріалу виконання самих дверей: МДФ, ДСП. При виборі таких конструкцій потрібно звертати увагу на якість обробки крайок, товщину шпону, так як від цього залежить експлуатаційні характеристики виробів.
Двері з МДФ покриті ламінатом або іншим подібним матеріалом не найкращий варіант, оскільки під впливом води вони швидко втратять свій зовнішній вигляд і не зможуть виконувати свої функції. Такі конструкції можна поставити в санвузлі, якщо він не суміщений з ванною.
Пластикові та скляні двері також відмінно впишуться в інтер’єр ванної. Такі вироби знаходяться в середній ціновій категорії, але при цьому естетичні і не бояться вологи і миючих засобів.
Ще одним важливим моментом є захист кромок дверей і якщо видимі сторони полотна закриті декоративним матеріалом, то верхня і нижня кромки найчастіше нічим не покриті. Щоб продовжити термін служби дверей верхню і нижню кромку краще покрити лаком або іншим вологостійким складом.
Цінова категорія дверей для ванної кімнати
Вартість дверей у ванну залежить від ряду факторів, основними серед, яких виступають:
- Матеріал виконання: шпон, деревина, пластик, ламінат;
- Дизайн виконання. Двері можуть мати простий дизайн, а можуть бути виготовлені з різними різьбленими візерунками, що відбивається на естетиці і вартості;
- Варіант виготовлення. Можна купити готові двері зі стандартними габаритними розмірами, а можна замовити їх індивідуальне виготовлення;
- Країна-виробник. Двері з одного і того ж матеріалу, але від різних виробників матимуть різну вартість.
Купити двері для ванної можна в спеціалізованих стаціонарних магазинах або на інтернет-майданчиках з доставкою.
Інтернет-гіпермаркет – «Місто Дверей та Підлоги» пропонує своїм клієнтам ознайомитися з каталогом і цінами на двері зі складу, міжкімнатні двері, вхідні двері, фурнітуру для дверей, а також на покриття для підлоги – паркетна дошка і ламінат.