Ванна кімната є невід’ємною частиною будь-якого будинку. Щоб зробити її максимально зручною і функціональною, необхідно подбати про всі важливі елементи – від сантехніки до дверей. Тільки такий підхід дозволить перетворити приміщення в комфортне місце, де можна із задоволенням розслабитися і відновити сили.
У даній статті ми зупинимось детально на питанні “які двері поставити у ванну кімнату”, розглянемо характеристики можливих варіантів та виділимо критерії, на які слід орієнтуватися при виборі.
Двері у ванну кімнату: правила вибору від Міста Дверей
Ми звикли, що дверні полотна в помешкання, які замовляються в одного майстра чи компанії або купуються в гіпермаркеті, є однакової серії чи типу, та відрізняються лише розмірами, що зрозуміло, адже нема потреби робити широкі прорізи у ванній, кухні чи коморі.
Практика показує, що дерев’яні, які так полюбилися багатьом, не витримують “вологих” умов санвузлів, тому вартує переглянути параметри, на які в першу чергу треба звертати увагу при виборі дверей у ванну:
- вологостійкість: санвузол – це простір з постійно підвищеною вологістю повітря. Отже, двері, які слід вибрати для ванної кімнати мають бути стійкими до впливу високих температур і води
- вентиляція: регулярно тримати приміщення відкритим для зменшення вологості повітря не дуже зручно. Найкраще обладнати їх вентиляційними отворами. Варіантів кілька – це можуть бути кільця, решітки або невеликий підріз внизу
- високий поріг: щоб запобігти затопленню всієї квартири, в санвузлах зазвичай передбачений високий поріг. Тому нижня частина полотна завжди розташовується вище, ніж низ інших дверей в приміщенні. На цей нюанс необхідно звернути увагу при розрахунку висоти виробу
- декоративні особливості: за оформленням полотна всі види можна умовно розділити на глухі, засклені (комбіновані) і повністю скляні. Перевага останніх полягає в стильному зовнішньому вигляді. Сучасні моделі дверей виробляються з загартованого скла, яке відрізняється надійністю, міцністю і безпекою. Доглядати за таким полотном дуже легко – достатньо регулярно протирати його вологою ганчіркою з використанням миючих засобів. Ударостійкість скла обов’язково вказується в сертифікаті, який можна попросити у продавця магазину.
Ще одне важливе питання – колір дверного полотна, яке має гармонійно вписатися як в обстановку передпокою чи спальної кімнати (в залежності від того, де вона розташована), так і в дизайн самої ванної.
Варіанти дверей у ванну та їх характеристики
Скляні: Якщо зважати на вищезазначені параметри, то при виборі дверей у ванну кімнату, виграє звичайно ж скло. Як матеріал, воно не підлягає деформаціям, руйнуванню під дією води та високої температури, є екологічним, волого- та шумостійким, зберігає тепло.
Сучасне виробництво пропонує досить міцний матеріал, який неможливо розбити в домашніх умовах. Поверхні роблять матові, дзеркальні, прозорі, з напиленням; прикрашають малюнками, мозаїкою, вітражами чи вставками (металевими чи пластиковими). Такі вироби додають максимально світла та простору приміщенню, де вони знаходяться.
Такий вагомий плюс, як стильний вишуканий вигляд, являється водночас не менш потужним мінусом. Адже такі вироби впишуться далеко не в кожен інтер’єр. Та й ціна є доступною не всім.
Пластикові: Продовжуючи тему, які двері краще ставити у ванну, розглянемо ще один варіант. Пластик володіє чудовими вологостійкими характеристиками, не гниє, не деформується під впливом високих температур; має добрі шумопоглинаючі властивості; легко монтується та довго служить.
Щодо зовнішнього вигляду, то завдяки спеціальним плівкам, є можливість обирати колір та форму замовленого виробу. Найвигіднішим плюсом даних дверей є його вартість, яка доступна практично всім. Якщо Ви не переймаєтеся дотриманням визначеного стилю, даний варіант є оптимальним рішенням.
Дерев’яні: Така продукція старого зразка справді швидко втрачала вигляд у ванних кімнатах через відповідні умови. Але з розвитком технологій сучасного виробництва та винайдення численних способів обробки деревини, дані вироби прослужать не один десяток років, без втрати своїх характеристик та естетичного вигляду.
Отже, сьогодні всі пиломатеріали просочують антисептиками та покривають лаком. Завдяки цьому, деревина набуває стійкості до гнилі, її не крутить та знижується схильність до займання.
Мінусом такого вибору є зниження екологічності товару, адже хімічні розчини, якими покрите дерево, як не крути, будуть випаровуватись в повітря. Та і ціна кусатиметься, якщо обирати справді міцні двері у надійного виробника. Економити на даному варіанті не радимо.
ДСП та МДФ: провівши опитування чималої аудиторії на тему вибору дверей у ванну, ми отримали багато схвальних відгуків про цю категорію. Завдяки відмінним характеристикам, що підходять саме для ванної кімнати та широкому модельному ряду, більшість респондентів вибирають двері у ванну саме з плити МДФ. Але, запам’ятайте, що шпоновані вироби в санвузли категорично НЕ підходять.
Даний матеріал дозволяє виготовляти не тільки стандартні, класичні вироби, але й розсувні, коли стоїть питання, які двері краще обрати в ванну для економії простору. Перерахувати всі можливі варіанти ми не зможемо, адже найбільшою перевагою такого вибору – індивідуальність замовлення.
Двері у ванну: корисні поради
Дослідивши питання які двері ставити у ванну кімнату, хочемо повідомити, що не має одностайно правильного вибору, як і абсолютно однакових житлових умов. Так, високі температура та вологість завжди будуть у невеликій за площею ванній, тому і полотно потрібно обирати надійніше. В класичний дизайн інтер’єру навряд чи впишуться скляні двері, навіть при великому бажанні.
Вибрати міжкімнатні двері у ванну не складе особливих труднощів, тому що сьогодні на ринку представлений досить широкий вибір як в ціновій категорії, так і в декоративному виконанні.