Кожному власнику квартири або приватного будинку важливо знати про те, як замінити міжкімнатні двері. Адже, вона є головною частиною інтер'єру. Дозволяє створити ізоляцію в кімнатах для усамітнення, відокремити простір. А в офісі вона служить для створення комфортних умов праці.
Детальніше про виріб міжкімнатних дверях
Сучасні виробники пропонують різні варіанти даного елемента інтер'єру. Дверне полотно відрізняється характеристиками і властивостями. Наприклад, конструкція виробу економ-класу включає в себе наступні параметри:
- Каркас виготовляється з сосни;
- Внутрішність наповнюється спеціальним матеріалом;
- Шумоізоляція забезпечується за рахунок наповнювача.
Дверне полотно виходить багатошаровим. Для лицьової панелі застосовується штучний матеріал, який за своєю структурою імітує натуральне волокно.
Рекомендації по монтажу дверного полотна
Заміна міжкімнатних дверей - це не складний процес. Тому на даному етапі ремонту можна заощадити значну суму грошових коштів, не наймаючи будівельників. Робота може бути виконана самостійно. Головне, враховувати техніку монтажу і правила, щоб вона була виконана якісно, а полотно не перекосилося в процесі установки і закривалося.
Початковим етапом монтажу є виконання вимірів отвору. Тут важливо дотримати максимальну точність, від цього залежить легкість процесу. Двері слід замовляти виходячи з отриманих результатів за розмірами. Даний етап дуже відповідальний і не допускає помилки. Попередньо слід запастися терпінням, уважністю і інструментами. Бажано кілька разів перевірити ще раз результат, щоб виключити отримання вузького або більш широкого дверного полотна, який не можна буде повісити правильно.
Самостійна заміна міжкімнатних дверей - етапи роботи
Важливо розуміти, що перевстановлення міжкімнатних дверей самостійно вимагає дотримання послідовності дій. Для початку майстру потрібно уважно підготувати робочу зону. При наявності дверного полотна в отворі, його акуратно демонтують, важливо на цьому етапі не перестаратися, щоб не отримати відколи. Процес виконується в кілька етапів:
- Зняття дверей з петель;
- Знімання наличників-якщо вони були прикріплені за допомогою спеціального клею, то їх демонтаж полягає в невеликому поддевании інструментом вироби, щоб воно відійшло від поверхні. Як правило, знімаються вони досить легко. При наявності цвяхів, на які посаджені лиштви, знадобиться з використанням плоскогубців від них позбутися;
- Знімається дверна коробка і залишилася фурнітура.
При виявленні після демонтажу відколів на стіні і серйозних пошкоджень, поверхня знадобиться попередньо вирівняти. Для цього використовується шпатель і спеціальна штукатурка. Якщо самостійно замазати пошкодження не виходить, краще звернутися до фахівця, так як на нерівну поверхню встановити нові двері не вийде.
Після вирівнювання і просушування стіни і отвору, кріпиться новий короб. На даному етапі слід врахувати попередню підготовленість. Існує два варіанти розвитку подій:
- При наявності спеціальних балок, відповідних розмірам отвору їх потрібно підготувати, а точніше виконати розпил під кутом 90 або 45 градусів. Кут нахилу залежить від типажу кріплення, яке буде застосовуватися при монтажі. Потім коробка надійно скріплюється з використанням саморізів, а далі встановлюється і закріплюється в самому отворі. Якщо після виконання роботи залишилися проміжки між стіною і коробом, їх потрібно заповнити монтажною піною і залишити для її фіксації. Продовжити роботу можна тільки після її повного висихання.
- Коли не хочеться самостійно споруджувати короб в отвір, то можна його замовити у виробників дверей за індивідуальними розмірами. Важливо виконати якісний і точний замір. Після отримання конструкції, її потрібно тільки зібрати вдома і поставити.
Кожен з варіантів індивідуальний, тому людина вибирає свій шлях, по якому будуть розвиватися події по ремонту.
Після завершення демонтажу, потрібно визначити місце фіксації петель. Для цього буде потрібно поєднати дверне полотно з прорізом і відзначити місце, де потрібно закріпити фурнітуру. Фіксація петель здійснюється тільки саморізами.
Наступний етап зажадає допомогу товариша, так як для навішування двері на петлі, буде потрібно його підняти. Спочатку з'єднуються верхні пластини. Далі знадобитися перевірити хід двері. При наявності тертя або нерівностей, потрібно виправити помилку. Потрібно змінити розташування елементів і спробувати її повторно навісити. Головне виключити деформацію, щоб в подальшому експлуатація дверного полотна була приємною і не завдавала шкоди підлогового покриття.
Заміна замка в міжкімнатних дверях
Буває, що певну кімнату потрібно закривати на якийсь період часу. Тому потрібно встановлювати замок в дверне полотно. Для цього робиться отвір з використанням шуруповерта, в торці вирізається прямокутний виріз відповідний розміру замку. Потім вставляється механізм і закріплюється конструкція саморізами.
Якщо чоловік вміє тримати в руках інструмент, то всю роботу по дому та ремонту він може виконати самостійно. Такий варіант дозволяє не тільки заощадити гроші на наймі робітників, але вкласти частинку себе в цікавий процес по створенню затишку і комфорту в своїй квартирі.
Інтернет-гіпермаркет - «Місто Дверей та Підлоги» пропонує своїм клієнтам ознайомитися з каталогом і цінами на двері зі складу, міжкімнатні двері, вхідні двері, фурнітуру для дверей, а також на покриття для підлоги - паркетна дошка і ламінат.